ارتباط و هماهنگی در تلگرام (T.me/Ireurpoe)

حواله ارزی

روش های ارسال حواله به ایتالیا، حواله یورو به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای بزرگ و ثروتمند منطقه یورو محسوب می‌شود که به دلایل گوناگون مقصد ایرانیان برای گردشگری، تحصیل، کار و زندگی بوده است. ایتالیا یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در سطح دنیا است که سالانه میلیون‌ها یورو از این راه درآمد کسب می‌کند. این کشور، همچنین یکی از شرکای تجاری مهم ایران در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و صادرات و به خصوص واردات از این کشور به مقصد ایران رونق زیادی داشته است. گردشگری، تحصیل، تجارت و زندگی ایرانیان در این کشور زیبای اروپایی مستلزم ارتباط مالی و ارزی بین دو کشور است. در سال‌های اخیر اما وجود تحریم‌های مالی جهانی علیه ایران، ارسال پول و به طور کلی همه مرادوات مالی بین ایران و دیگر کشورها را دچار مشکلاتی اساسی کرده است. اما این ارتباطات مالی هنوز هم از راه‌های گوناگون ممکن است. در این مقاله قصد داریم تا با سیستم سوئیفت آشنا شده و درباره چگونگی حواله یورو به ایتالیا با استفاده از این شبکه، اطلاعات بیشتری به دست آوریم. 

تعرفه ارسال حواله های ارزی یورو به ایتالیا

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | از هزار دلار تا 5 هزار یورو | 170 یورو

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | از 5 هزار دلار تا 8 هزار یورو | 3 درصد

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | بیش از 8 هزار یورو | 2.5 درصد

ارسال حواله تحویل دستی اروپا | به تمام کشورهای اروپایی | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 3 درصد

نقد کردن حواله و تحویل در ایران از تمام کشورهای اروپایی | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 7 درصد

————————————————

برای ارسال حواله یورو به ایتالیا با ما از طریق واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید

این کشور، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۶۰٫۴ میلیون نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا هم در داخل سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.

رم، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود. پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقهٔ ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند. نام ایتالیا و روم باستان مناسبات تاریخی فراوانی با ایران دارد و از نظر نژادی و فرهنگ با ایرانیان قرابت دارد.

روش های ارسال پول به ایتالیا ، ارسال یورو به ایتالیا، حواله یورو به ایتالیا ، حواله یورو به ایتالیا با سوئیفت ، حواله وسترن یونیون به ایتالیا

شبکه سوئیفت چیست و چگونه کار می‌کند؟

در سال 1973، انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان یا SWIFT ، توسط 239 بانک از 15 کشور جهان در شهر بروکسل بلژیک ایجاد شد. هدف اصلی این انجمن، ایجاد یک استاندارد واحد برای شبکه پرداخت بین بانکی در سطح بین المللی، با استفاده از پیام‌های استاندارد شده بود که بانک‌ها را قادر به ارسال و دریافت انتقال پول تحت نام SWIFT می‌کرد. در حال حاضر، SWIFT بزرگترین شبکه پرداخت در جهان است که از تراکنش‌هایی با هر حجمی و با تقریباً همه ارزهای جهان پشتیبانی می‌کند.

 امروزه این شبکه مالی به صورت روزانه، بیش از 6 تریلیون دلار در نقل و انتقالات داخلی و بین المللی را پشتیبانی می‌کند. پرداخت‌های سوئیفت، انتقال پول محلی یا بین المللی بین بانک‌های گوناگون و با استفاده از ارزهای مختلف در شبکه سوئیفت است. در اصل، با استفاده از SWIFT می توان از هر حساب بانکی به هر حساب بانکی دیگری در جهان، با استفاده از هر ارز پشتیبانی شده، ارسال پول انجام داد. با انتقال SWIFT، شما می‌توانید فاکتورهای بین المللی را پرداخت کنید، وجوهی را برای دوستان و بستگان خود ارسال کنید، املاکی را خارج از کشور بخرید و یا اگر در خارج از کشور زندگی و کار می‌کنید، به کشور دیگری پول ارسال نمایید.

مزایای استفاده از سوئیفت برای حواله یورو به ایتالیا

    1. شفافیت و وضوح: این سیستم از پیام‌های استاندارد استفاده می‌کند که فرمت یکسانی داشته و تفسیر آن‌ها آسان است. این یک راه مناسب برای اطمینان از ارتباط یکپارچه بین موسسات مالی گوناگون در سطح جهان است. معاملات مبتنی بر SWIFT  با توجه به این شفافیت، به درستی و به سرعت پردازش می‌شوند.
    2. ثبات: با کدگذاری پیام‌ها، بانک‌ها می توانند اطلاعات را رمزگشایی کنند، حتی اگر بانک‌های فرستنده و گیرنده به زبان‌های مختلف صحبت کنند. 
    3. قابلیت ردیابی و امنیت بالا: پیام‌ها در این شبکه شامل تمام جزئیات مربوط به مسیر پرداخت و سایر داده‌های مهم است. این امر به شما این امکان را می‌دهد که تمام مسیرهای پول خود را ردیابی کرده و هر مرحله را تأیید کنید. پیام‌ها کاملا رمزگذاری می‌شوند و امکان دسترسی غیرمجاز به این شبکه وجود ندارد.
  • هزینه کمتر: استفاده از این شبکه بین المللی نسبت به سیستم‌های قبلی کارمزد کمتری دارد.
  • عدم محدودیت زمانی: استفاده از سوئیفت برای حواله یورو به ایتالیا در 7 روز هفته و در 24 ساعت شبانه‌روز ممکن است.

روش های ارسال پول به ایتالیا ، ارسال یورو به ایتالیا، حواله یورو به ایتالیا ، حواله یورو به ایتالیا با سوئیفت ، حواله وسترن یونیون به ایتالیا

حواله یورو به روش وسترن یونیون

روش دیگری که برای حواله یورو به ایتالیا وجود دارد، استفاده از سایت آمریکایی وسترن یونیون است. برای اینکه بتوانید انتقال پول را از این سایت انجام دهید، ابتدا باید وارد سایت شده و سپس مبلغی که می‌خواهید انتقال دهید و سایر اطلاعات الزامی در سایت را کامل کنید. بعد از انجام این مراحل، یک کد امنیتی به شما داده می‌شود و مبلغ برای شخص موردنظر منتقل خواهد شد.

 فردی که در ایتالیا می‌خواهد این حواله را دریافت کند، باید به یکی از شعبه‌های شرکت وسترن یونیون مراجعه کرده و با ارائه مدارک خواسته شده، می‌تواند مبلغ حواله را بعد از کم شدن درصدی به عنوان کارمزد از شرکت دریافت کند. البته باید بدانید که به دلیل تحریم‌هایی که برای ایران وجود دارد، شما نمی‌توانید از سایت اصلی این شرکت آمریکایی حواله یورو را از کشور ایران به کشور ایتالیا انجام دهید. 

حواله یورو به ایتالیا با استفاده از سیستم سوئیفت چگونه انجام می‌شود؟

تا قبل از تحریم‌های گسترده مالی علیه ایران، کشور ما نیز عضو شبکه جهانی سوئیفت بود ولی از سال 1390 و بعد از تحریم‌های مالی گسترده، عضویت ایران در این سیستم قطع شد. پس از برجام، این تحریم‌ها به صورت محدود برداشته شد ولی ترس بانک‌های جهانی از مبادلات مالی با ایران باقی ماند. امروزه ارتباط مستقیم با این شبکه مالی با دشواری‌های زیادی روبه‌رو است. برای حواله یورو به ایتالیا و دیگر کشورها صرافی‌های ایرانی وارد کار می‌شوند و از طریق ارتباط با بانک‌ها و موسسات مالی واسطه در کشورهای همسایه و پرداخت کارمزدی اضافی تبادلات مالی از طریق سوئیفت انجام می‌شود.

برچسب ها: حواله ارزی

صرافی آنلاین ایران اروپا با 17 سال سابقه درخشان در عرصه ارسال حواله ارزی به سراسر دنیا، آماده ارائه سرویس های خود به هموطنان عزیز می باشد.

جهت مشاهده نرخ حواله بروز به تلگرام ما بپیوندید عضویت در کانال تلگرام

خبرنامه

برای آخرین اخبار و مقالات ما ثبت نام کنید. ما به شما نامه های ناخواسته نمی دهیم

2022© تمامی حقوق برای این سایت متعلق به ایران اروپا و محفوظ است.

تماس در تلگرام تماس در واتس اپ

ارتباط و هماهنگی در تلگرام (T.me/Ireurpoe)