حواله ارزی

حواله یورو به ایتالیا ، روش های ارسال حواله به ایتالیا

ایران اروپاحواله یورو به ایتالیا – ایتالیا یکی از کشورهای بزرگ و ثروتمند منطقه یورو محسوب می‌شود که به دلایل گوناگون مقصد ایرانیان برای گردشگری، تحصیل، کار و زندگی بوده است. ایتالیا یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در سطح دنیا است که سالانه میلیون‌ها یورو از این راه درآمد کسب می‌کند. این کشور، همچنین یکی از شرکای تجاری مهم ایران در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و صادرات و به خصوص واردات از این کشور به مقصد ایران رونق زیادی داشته است. گردشگری، تحصیل، تجارت و زندگی ایرانیان در این کشور زیبای اروپایی مستلزم ارتباط مالی و ارزی بین دو کشور است. در سال‌های اخیر اما وجود تحریم‌های مالی جهانی علیه ایران، ارسال پول و به طور کلی همه مرادوات مالی بین ایران و دیگر کشورها را دچار مشکلاتی اساسی کرده است. اما این ارتباطات مالی هنوز هم از راه‌های گوناگون ممکن است. در این مقاله قصد داریم تا با سیستم سوئیفت آشنا شده و درباره چگونگی حواله یورو به ایتالیا با استفاده از این شبکه، اطلاعات بیشتری به دست آوریم. 

تعرفه ارسال حواله یورو به ایتالیا

ایران اروپا کارمزدی جهت انتقال وجه از شما دریافت نمیکند مبلغ کارمزد صرفا از اصل مبلغ ارسال کسر شده و بعد از کسر به حساب مقصد واریز میشود

ارسال حواله یورو به ایتالیا | از هزار تا 5 هزار یورو | 25 یورو

ارسال حواله یورو به ایتالیا | از 5 هزار تا 8 هزار یورو | 35 یورو

ارسال حواله یورو به ایتالیا | بیش از 8 هزار یورو | 45 یورو

ارسال حواله تحویل نقدی یورو به ایتالیا | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 2 درصد

نقد کردن حواله و تحویل در ایران از تمام کشورهای اروپایی | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 3 درصد

————————————————

برای ارسال حواله یورو به ایتالیا با ما از طریق واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید
ارسال سفارش حواله

این کشور، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا حدود ۶۰٫۴ میلیون نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا هم در داخل سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.

رم، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود. پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقهٔ ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند. نام ایتالیا و روم باستان مناسبات تاریخی فراوانی با ایران دارد و از نظر نژادی و فرهنگ با ایرانیان قرابت دارد.

روش های ارسال پول به ایتالیا ، ارسال یورو به ایتالیا، حواله یورو به ایتالیا ، حواله یورو به ایتالیا با سوئیفت ، حواله وسترن یونیون به ایتالیا

شبکه سوئیفت چیست و چگونه کار می‌کند؟

در سال 1973، انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان یا SWIFT ، توسط 239 بانک از 15 کشور جهان در شهر بروکسل بلژیک ایجاد شد. هدف اصلی این انجمن، ایجاد یک استاندارد واحد برای شبکه پرداخت بین بانکی در سطح بین المللی، با استفاده از پیام‌های استاندارد شده بود که بانک‌ها را قادر به ارسال و دریافت انتقال پول تحت نام SWIFT می‌کرد. در حال حاضر، SWIFT بزرگترین شبکه پرداخت در جهان است که از تراکنش‌هایی با هر حجمی و با تقریباً همه ارزهای جهان پشتیبانی می‌کند.

 امروزه این شبکه مالی به صورت روزانه، بیش از 6 تریلیون دلار در نقل و انتقالات داخلی و بین المللی را پشتیبانی می‌کند. پرداخت‌های سوئیفت، انتقال پول محلی یا بین المللی بین بانک‌های گوناگون و با استفاده از ارزهای مختلف در شبکه سوئیفت است. در اصل، با استفاده از SWIFT می توان از هر حساب بانکی به هر حساب بانکی دیگری در جهان، با استفاده از هر ارز پشتیبانی شده، ارسال پول انجام داد. با انتقال SWIFT، شما می‌توانید فاکتورهای بین المللی را پرداخت کنید، وجوهی را برای دوستان و بستگان خود ارسال کنید، املاکی را خارج از کشور بخرید و یا اگر در خارج از کشور زندگی و کار می‌کنید، به کشور دیگری پول ارسال نمایید.

مزایای استفاده از سوئیفت برای حواله یورو به ایتالیا

  1. شفافیت و وضوح: این سیستم از پیام‌های استاندارد استفاده می‌کند که فرمت یکسانی داشته و تفسیر آن‌ها آسان است. این یک راه مناسب برای اطمینان از ارتباط یکپارچه بین موسسات مالی گوناگون در سطح جهان است. معاملات مبتنی بر SWIFT  با توجه به این شفافیت، به درستی و به سرعت پردازش می‌شوند.
  2. ثبات: با کدگذاری پیام‌ها، بانک‌ها می توانند اطلاعات را رمزگشایی کنند، حتی اگر بانک‌های فرستنده و گیرنده به زبان‌های مختلف صحبت کنند. 
  3. قابلیت ردیابی و امنیت بالا: پیام‌ها در این شبکه شامل تمام جزئیات مربوط به مسیر پرداخت و سایر داده‌های مهم است. این امر به شما این امکان را می‌دهد که تمام مسیرهای پول خود را ردیابی کرده و هر مرحله را تأیید کنید. پیام‌ها کاملا رمزگذاری می‌شوند و امکان دسترسی غیرمجاز به این شبکه وجود ندارد.
 • هزینه کمتر: استفاده از این شبکه بین المللی نسبت به سیستم‌های قبلی کارمزد کمتری دارد.
 • عدم محدودیت زمانی: استفاده از سوئیفت برای حواله یورو به ایتالیا در 7 روز هفته و در 24 ساعت شبانه‌روز ممکن است.

روش های ارسال پول به ایتالیا ، ارسال یورو به ایتالیا، حواله یورو به ایتالیا ، حواله یورو به ایتالیا با سوئیفت ، حواله وسترن یونیون به ایتالیا

حواله یورو به ایتالیا با وسترن یونیون

روش دیگری که برای حواله یورو به ایتالیا وجود دارد، استفاده از سایت آمریکایی وسترن یونیون است. برای اینکه بتوانید انتقال پول را از این سایت انجام دهید، ابتدا باید وارد سایت شده و سپس مبلغی که می‌خواهید انتقال دهید و سایر اطلاعات الزامی در سایت را کامل کنید. بعد از انجام این مراحل، یک کد امنیتی به شما داده می‌شود و مبلغ برای شخص موردنظر منتقل خواهد شد.

 فردی که در ایتالیا می‌خواهد این حواله را دریافت کند، باید به یکی از شعبه‌های شرکت وسترن یونیون مراجعه کرده و با ارائه مدارک خواسته شده، می‌تواند مبلغ حواله را بعد از کم شدن درصدی به عنوان کارمزد از شرکت دریافت کند. البته باید بدانید که به دلیل تحریم‌هایی که برای ایران وجود دارد، شما نمی‌توانید از سایت اصلی این شرکت آمریکایی حواله یورو را از کشور ایران به کشور ایتالیا انجام دهید.

چگونه از طریق وسترن یونیون به ایتالیا پول ارسال کنیم؟

 • با استفاده از وسترن یونیون شما میتوانید روزانه 3 هزار یورو به ایتالیا ارسال کنید.
 • امنیت در انتقال، سرعت در دریافت و عدم توضیح برای انتقال پول وسترن یونیون را به یک روش ایده آل برای حواله یورو به ایتالیا تبدیل کرده است.
 • بلافاصله پس از تایید حواله توسط سرویس وسترن یونیون و دریافت رسید در اختیار گیرنده قرار خواهد گرفت و در اکثر شهرهای ایتالیا گیرنده با مراجعه به شعب این سرویس مبلغ مورد نظر را دریافت میکند.
 • حواله وسترن یونیون به ارز محلی کشوری که در آن هستید تحویل شما میشود، برای دریافت این حواله در ایتالیا، بدون در نظر گرفتن هر نوع ارزی که ارسال شده باشد شما مبلغ را بصورت یورو دریافت میکنید.
 • کارمزد های وسترن یونیون کمی بیشتر است اما سرعت در انتقال، عدم نیاز به توضیح در انتقال، عدم نیاز به حساب بانکی و دریافت در هر ساعتی از شبانه روز این موضوع را برای شما قابل قبول میکند.
 • برای ارسال وسترن یونیون فقط نام و نام خانوادگی گیرنده بصورت لاتین(انگلیسی)، شماره تلفن، نام کشور  و نام شهر نیاز است.

ارسال حواله یورو برای شرکت های ایتالیا

ارسال حواله یورو به شرکت‌های ایتالیا از طریق بانک یکی از روش‌هایی است که می‌توانید برای پرداخت هزینه‌های خرید، صادرات، و یا هر نوع تراکنش مالی دیگر از آن استفاده کنید. برای ارسال حواله به شرکت‌های ایتالیایی، بهتر است که از خدمات یک بانک معتبر و با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

برای ارسال حواله یورو به شرکت‌های ایتالیا باید ابتدا از شرکت مورد نظر، شماره حساب بانکی خود را که به نام شرکت است، دریافت کنید. سپس با مراجعه به بانک خود، اطلاعات حواله را وارد کرده و مبلغ مورد نظر را به صورت یورو از حساب خود انتقال دهید. برای این کار، شماره IBAN شرکت در ایتالیا را به همراه کد BIC بانک ایتالیایی مربوطه، در فرم حواله وارد کنید.

در نهایت، بعد از ارسال حواله، بهتر است با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و از رسیدن حواله به حساب آن‌ها در بانک اطمینان حاصل کنید. همچنین، ممکن است برخی از بانک‌ها و شرکت‌های پردازش پرداخت، هزینه‌هایی مانند هزینه تراکنش و کارمزد را برای ارسال حواله به شرکت‌های ایتالیایی اعمال کنند. لذا پیشنهاد می‌شود که قبل از اقدام به ارسال حواله، از این هزینه‌ها آگاهی کسب کنید.

مدارک مورد نیاز برای ارسال حواله یورو به ایتالیا

 • مشخصات فرد ارسال کننده ی حواله در ایران + کارت شناسایی ملی
 • اطلاعات حساب مقصد شامل( شماره حساب، کد سوئیفت، آدرس بانک، نام مالک حساب، شماره ترانزیت، دلیل پرداخت و …)
 • تسویه ریالی در ایران توسط فرد ارسال کننده
 • در صورتی که حواله به ارگان های آموزشی نظیر مدرسه و دانشگاه باشد در بخش توضیحات نیاز به کد مخصوص است.
 • در صورتی که حواله به شرکت باشد نیاز به فاکتور وجود دارد.

سوئیفت Swift چیست؟ کارمزد، مدت زمان و نحوه ارسال حواله سوییفت

ارسال حواله دانشجویی یورو به ایتالیا

برای دانشجویان بین المللی که در ایتالیا تحصیل می کنند، ارسال پول به بانک های ایتالیا بخشی ضروری از برنامه ریزی مالی آنها است. با این حال، چند فاکتور مهم وجود دارد که قبل از شروع نقل و انتقال باید در نظر گرفته شود، از جمله روش انتقال، نرخ ارز و اطلاعات لازم.

یکی از محبوب ترین روش های انتقال پول به بانک های ایتالیا از طریق حواله بانکی است. این یک روش مطمئن و قابل اعتماد برای انتقال وجوه است و معمولاً ظرف یک روز پردازش می شود. خدمات انتقال پول آنلاین نیز موجود است و ممکن است گزینه مناسبی باشد، اما انتخاب یک ارائه دهنده معتبر مهم است.

یکی دیگر از عواملی که در ارسال پول به بانک های ایتالیا باید در نظر گرفت، نرخ ارز است. توصیه می شود نرخ ارز ارائه شده توسط ارائه دهندگان مختلف را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین نرخ ممکن را دریافت می کنید. علاوه بر این، بررسی اینکه آیا کارمزد یا هزینه‌ای در ارتباط با انتقال وجود دارد، مهم است.

برای اطمینان از روند انتقال روان، داشتن اطلاعات لازم هنگام انتقال به بانک های ایتالیایی ضروری است. این شامل شماره حساب بانکی بین‌المللی (IBAN) و کد شناسه بانک (BIC) و همچنین نام و آدرس گیرنده است. بررسی مجدد این اطلاعات قبل از شروع انتقال می تواند به جلوگیری از خطا یا تاخیر کمک کند.

دانشجویان بین المللی همچنین باید با سیستم بانکی ایتالیا و بانک های خاصی که در دسترس آنها است آشنا باشند. برخی از بانک های محبوب در ایتالیا عبارتند از UniCredit، Intesa Sanpaolo، و Banca Monte dei Paschi di Siena. تحقیق در مورد این بانک ها و خدمات آنها می تواند به شما کمک کند تا بانکی را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

به طور خلاصه می توان گفت که ارسال حواله های دانشجویی به بانک های ایتالیا از طریق روش های مطمئن مانند حواله بانکی یا خدمات انتقال پول آنلاین انجام می شود. مقایسه نرخ ارز، بررسی کارمزد یا هزینه ها و اطمینان از داشتن اطلاعات لازم قبل از شروع انتقال، مهم است. آشنایی با سیستم بانکی ایتالیا و بانک‌های خاص در دسترس دانشجویان بین‌المللی نیز می‌تواند به روان‌تر شدن فرآیند کمک کند.

حواله یورو به ایتالیا با استفاده از سیستم سوئیفت چگونه انجام می‌شود؟

تا قبل از تحریم‌های گسترده مالی علیه ایران، کشور ما نیز عضو شبکه جهانی سوئیفت بود ولی از سال 1390 و بعد از تحریم‌های مالی گسترده، عضویت ایران در این سیستم قطع شد. پس از برجام، این تحریم‌ها به صورت محدود برداشته شد ولی ترس بانک‌های جهانی از مبادلات مالی با ایران باقی ماند. امروزه ارتباط مستقیم با این شبکه مالی با دشواری‌های زیادی روبه‌رو است. برای حواله یورو به ایتالیا و دیگر کشورها صرافی‌های ایرانی وارد کار می‌شوند و از طریق ارتباط با بانک‌ها و موسسات مالی واسطه در کشورهای همسایه و پرداخت کارمزدی اضافی تبادلات مالی از طریق سوئیفت انجام می‌شود.

برچسب ها: حواله ارزی

صرافی آنلاین ایران اروپا با بیش از 18 سال سابقه (1384) درخشان در عرصه ارسال حواله ارزی به سراسر دنیا، آماده ارائه سرویس های خود به هموطنان عزیز می باشد.

قیمت های بروز حواله ارزی

جهت مشاهده نرخ حواله بروز به تلگرام ما بپیوندید عضویت در کانال تلگرام

2024© تمامی حقوق متعلق به ایران اروپا و محفوظ است. IRX

ارسال حواله و مشاوره

+1 601 691 4188

تماس در تلگرام تماس در واتس اپ