ارتباط و هماهنگی در تلگرام (T.me/Ireurpoe)

حواله ارزی

روش های ارسال پول به پرتغال ، حواله یورو به پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در شبه جزیره «ایبری» است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پرتغال کشوری پیشرفته با اقتصاد قوی، آب و هوای بسیار خوب و جاذبه‌های توریستی فراوان است. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و برای معاملات تجاری خود با جهان، از واحد پولی یورو استفاده می‌کند. زندگی در پرتغال و سفر به این کشور زیبا مستلزم برقرای ارتباط مالی از ایران با بانک‌ها و صرافی‌های این کشور است. در این مقاله قصد داریم تا با راه‌های ارتباط مالی و حواله یورو به پرتغال آشنا شویم و درباره چگونگی ارسال پول به این کشور عضو اتحادیه اروپا، اطلاعات بیشتری کسب نماییم.

واحد پول پرتغال یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است. پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند. کشور پرتغال دو منطقه کلان‌شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لیسبون در جنوب و دیگری کلان‌شهر پورتو در شمال است. نام کامل پورتو، پورتو-کاله بوده‌است که به معنی بندر کال‌ها (نام قومی سلتی) است و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتو-کاله است. مناطق پورتو و لیسبون از قدیم با یکدیگر در رقابت بوده‌اند.

تعرفه ارسال حواله های ارزی یورو به پرتغال

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | از هزار دلار تا 5 هزار یورو | 170 یورو

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | از 5 هزار دلار تا 8 هزار یورو | 3 درصد

ارسال حواله سوئیفت به تمام بانک های اروپایی | بیش از 8 هزار یورو | 2.5 درصد

ارسال حواله تحویل دستی اروپا | به تمام کشورهای اروپایی | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 3 درصد

نقد کردن حواله و تحویل در ایران از تمام کشورهای اروپایی | معادل یا بیش از 5 هزار یورو | 7 درصد

————————————————

برای ارسال حواله یورو به پرتغال با ما از طریق واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید

در دوران باستان ساکنان سرزمین کنونی پرتغال را اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی تشکیل می‌دادند و این منطقه بعداً بخشی از امپراتوری روم شد و سپس قبایل گوناگون ژرمن نیز به این سرزمین آمدند. ناحیه پرتغال در سده هشتم میلادی به تصرف مسلمانان موری (مراکشی) درآمد ولی شوالیه‌های مسیحی بعداً مسلمانان را از این منطقه راندند. زبان پرتغالی امروزه به زبان لاتین بیش از سایر زبان‌های اروپایی شباهت دارد. پرتغال در سال ۱۱۳۹ میلادی اعلام پادشاهی مستقل کرد. گرچه امپراتوری بزرگی که با کوشش دریانوردان پرتغالی به وجود آمده بود بعداً روی به افول نهاد، آنچه هنوز برجای مانده به حدی است که امروزه دولت پرتغال سومین کشور بزرگ مستعمراتی جهان به‌شمار می‌رود. روزگاری حکومت استعماری پرتغال شامل برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک و آنگولا در آفریقا، تیمور شرقی و بخش‌هایی از قلمرو هند بود.

روش های ارسال پول به پرتغال ، حواله پول به پرتغال ، ارسال حواله ارزی پرتغال ، حواله یورو به پرتغال ، وسترن یونیون به پرتغال

در دهه ۱۹۶۰ میلادی، به دنبال استقلال بسیاری از کشورهای آفریقایی که پیش از آن مستعمرهٔ سایر قدرت‌های استعماری بودند، پرتغال با نگرانی، بخش‌های استعماری را بخش‌های جدایی‌ناپذیر خود دانست به این ترتیب، بسیاری از این مناطق در حدود پانزده سال برای کسب آزادی و استقلال مبارزه کردند و سرانجام، در سال ۱۹۷۴ این امر به سقوط نظام دیکتاتوری و فاشیستی پرتغال منجر شد. یک سال بعد، کشورهای تحت سلطه و استعمار پرتغال، البته به جز ماکائو، صاحب استقلال شدند.

سیب‌زمینی، گوجه‌سبز، زیتون، انگور و لبنیات از فراورده‌های کشاورزی و دامی پرتغال و پارچه، کفش، کاغذ، فراورده‌های پتروشیمی، پلاستیک، سفال و شراب از تولیدات آن است.

حواله ارزی چیست؟

حواله ارزی در واقع به معنی فرستادن و جا به‌ جا کردن ارز، به مقصد کشوری دیگر است. می‌توان گفت، حواله ارزی در حقیقت یک دستور پرداخت است که بر طبق آن بانک، موسسه مالی و یا صرافی مورد نظر، بر طبق خواست مشتری خود که می‌تواند دارنده حساب بانکی و یا مشتری صرافی باشد، از طریق موسسه مالی کارگزارش در خارج از کشور درخواست می‌کند که مبلغی را به فردی خارج از کشور، پرداخت نماید. به عنوان مثال اگر شما بخواهید پولی را برای یک تاجر برای خرید جنسی ارسال نمایید، باید از حواله ارزی و یا به عبارت دقیق‌تر حواله یورو به پرتغال استفاده کنید. 

برای این کار شما به یک بانک و یا صرافی در ایران مراجعه کرده و مشخصات فرد گیرنده و شماره حساب او را مشخص می‌کنید. پس از این که مبلغ را به نرخ روز به علاوه کارمزد به ریال، به صرافی و یا بانک پرداخت کردید، مبلغ مورد نظر شما به واحد یورو برای آن فرد در کشور پرتغال ارسال خواهد شد.

انواع روش‌های حواله ارزی به مقصد کشور پرتغال

حواله ارزی هم از طریق سیستم بانکی و هم بدون آن و از طریق صرافی‌ها و دیگر شرکت‌های مالی جهانی ممکن است. در برخی از این روش‌ها مانند حواله بانکی سوئیفت، نیاز به حساب بانکی وجود دارد و در برخی دیگر مانند وسترن یونیون و یا پی‌پال، نیازی به حساب بانکی وجود نداشته و مبلغ به صورت مستقیم به فرد و یا کیف پول الکترونیکی فرد تحویل می‌شود. در ادامه این روش‌ها را بررسی می کنیم:

  • حواله بین بانکی سوئیفت

حواله سوئیفت، روشی برای انتقال ارز در زیر مجموعه روش‌های «انتقال بین بانکی» محسوب می‌شود. این سیستم در واقع راهی مشترک در بین 212 کشور دنیا برای هماهنگ سازی حواله پول و ارسال وجه در سطح جهانی است که سرعت و امنیت بسیار بالایی را تامین می‌کند. در این روش، انتقال پول بین 2 بانک، یکی در کشور مبدا و دیگری در کشور مقصد انجام می‌گیرد. این روش برای حواله یورو به پرتغال و دیگر کشورهای اروپایی، ممکن است بین 2 تا 5 روز به طول بیانجامد. این خدمات به دلیل تحریم‌های اقتصادی جهانی در ایران با مشکلاتی روبه رو است.

روش های ارسال پول به پرتغال ، حواله پول به پرتغال ، ارسال حواله ارزی پرتغال ، حواله یورو به پرتغال ، وسترن یونیون به پرتغال

  • خدمات پی پال (PayPal) و مانی گرام

پی پال (PayPal) و مانی گرام هر دو سامانه‌هایی برای پرداخت آنلاین هستند که در انتقال پول به دیگر کشورها نیز کاربرد دارند. پی پال (PayPal) یک سامانه پرداخت و تجارت الکترونیکی است و امروزه بیش از 170 میلیون عضو دارد. با استفاده از این سامانه، می‌توان تا مبلغ 1000 دلار از فروشگاه‌های اروپا و آمریکا به صورت آنلاین خرید نمود. مانی گرام نیز یک سیستم پرداخت آنلاین است که در بیش از ۳۳۴ هزار شعبه در 200 کشور جهان فعال است. با کمک این دو سامانه می‌توان خرید آنلاین، پرداخت هزینه آزمون‌های دیگر کشورها مانند پرتغال، پرداخت هزینه شرکت در همایش‌ها و … را انجام داد.

  • وسترن یونیون (Western Union)

استفاده از خدمات شرکت وسترن یونیون یکی از محبوب‌ترین و امن‌ترین روش‌های انتقال و حواله ارز به سراسر جهان به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین مزایای حواله ارز با وسترن یونیون این است که نیازی به حساب بانکی ندارد. برای حواله یورو به پرتغال، با استفاده از خدمات این شرکت باید به یکی از شعب وسترن یونیون، مراجعه نمایید. البته این شرکت به دلیل تحریم‌ها در ایران شعبه‌ای نداشته و کار با این سیستم از طریق شرکت‌های واسطه انجام می‌گیرد. پس از ارائه مشخصات گیرنده و پرداخت معادل ارزی به علاوه پورسانت، کدی 10 رقمی به شما تحویل می‌شود. شما باید این کد را برای گیرنده ارسال نمایید. شخص گیرنده پس از احراز هویت، با ارائه این کد، پول را از شعبه این شرکت در کشور پرتغال، دریافت خواهد نمود.

سخن آخر حواله یورو به پرتغال

حواله یورو به پرتغال برای فرد و یا شرکتی خاص از ایران، روش‌های گوناگونی دارد. استفاده از سیستم مالی بین بانکی سوئیفت، پی‌پال، مانی گرام و وسترن یونیون از مهم‌ترین این روش‌های انتقال پول، به شما می‌روند. البته به دلیل تحریم‌های مالی ایران، این روش‌ها از ایران به صورت مستقیم انجام نشده و از طریق شرکت‌های واسطه امکان پذیر است.

برچسب ها: حواله ارزی

صرافی آنلاین ایران اروپا با 17 سال سابقه درخشان در عرصه ارسال حواله ارزی به سراسر دنیا، آماده ارائه سرویس های خود به هموطنان عزیز می باشد.

جهت مشاهده نرخ حواله بروز به تلگرام ما بپیوندید عضویت در کانال تلگرام

خبرنامه

برای آخرین اخبار و مقالات ما ثبت نام کنید. ما به شما نامه های ناخواسته نمی دهیم

2022© تمامی حقوق برای این سایت متعلق به ایران اروپا و محفوظ است.

تماس در تلگرام تماس در واتس اپ

ارتباط و هماهنگی در تلگرام (T.me/Ireurpoe)